مشعل گازی و گازوئیلی اُتال

مشعل گازی و گازوئیلی اتال

با گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت در شهرها نیاز به خوراکی‌های پخته شده نیز افزایش ‌یافته است. مشعل گازی اُتال یک راه‌حل پایدار برای تولید نان در تنور نانوایی است. از طریق این مشعل گازی به‌جای استفاده از سوخت‌های فسیلی، از گاز طبیعی استفاده می‌شود که علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف سوخت، منجر به کاهش آلودگی هوا نیز خواهد شد.

مشعل گازی و گازوئیلی اُتال

 

 

 

مشعل چیست؟

مشعل یک وسیله گازسوز صنعتی است که قلب موتورخانه‌ها را تشکیل می‌دهد. مشعل‌ها به سه گروه گازی، گازوئیلی و سوختی تقسیم می‌شوند. امروزه از مشعل‌های گازی مانند مشعل گازی اُتال می‌توانیم در ایران در سیستم‌های حرارتی، مرکز ساختمان‌های بزرگ همچون بیمارستان‌ها، مدارس، ساختمان‌های مسکونی و… استفاده کنیم.

اجزای اصلی مشعل‌های گازی اتال

گروه صنعتی اُتال یکی از اعضای رسمی لوازم شوفاژ و همچنین یکی از ارائه‌دهنده مشعل در خاورمیانه است. مشعل های گازی اُتال از موتور فن، دمپر تنظیم هوا، ترانس جرقه، شعله‌پوش، شعله‌پخش‌کن و… تشکیل شده‌اند.

هدف مشعل گازی اتال

چیست؟

گروه صنعتی اُتال فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده است. این گروه در راستای بهبود کیفیت نان، کاهش مصرف سوخت، توجه به نیاز جامعه، حفظ اصول ایمنی و…تلاش می‌کند.گروه صنعتی اُتال مطابق استاندار ملی ۷۵۹۵ از قطعات اصلی و معتبر اقدام به تولید این مشعل‌ها کرده است.

انواع مشعل گازی اتال

ممشعل گازی اُتال به دلیل سبک و قابل‌حمل بودن برای استفاده در تنورهای نانوایی بسیار مناسب است. با استفاده از این مشعل نانوایان می‌توانند به‌راحتی و باصرفه جویی در مصرف سوخت، نان خود را پخت کنند. انواعی از مشعل گازی اُتال شامل موارد زیر می‌شوند.

 

 

 

مشعل گازی مدل T92

مشعل گازی اُتال مدل T92 برای تأمین گرمایش در ساختمان‌های مسکونی، دستگاه‌های میوه خشک‌کن، موتورخانه‌ها، گلخانه‌ها، کوره‌های زغالی و دستگاه‌های نانوایی کاربرد دارد.

مشخصات فنی مشعل گازی اُتال مدل T92 فشار گاز ۳۰ میلی با و روش عملکرد یک‌مرحله‌ای آن است. نوع مصرف این مشعل گازی از گاز شهری و گاز مایع تأمین می‌شود.

مشعل گازی اتال مدل TG110

مشعل گازی مدل TG110 در استخر، کوره‌های گرم، دستگاه نانوایی، فر فانتزی و کوره پوشش پودری کاربرد زیادی دارد. قطر لوله شعله‌پوش این دستگاه ۹ سانتی‌متر است. استفاده از مواد اولیه و استاندار، نصب و راه‌اندازی آسان، دارای ضمانت و طول عمر بالا از ویژگی‌های مشعل گازی مدل TG110 است که مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کند.

 

 

 

مشعل گازی اتال مدل شعله مستقیم

طول کل این مشعل ۵۵ سانتی، طول لوله مشعل ۴۰ سانتی‌متر، قطر لوله ۲ اینچ و شیر گاز ۲/۱اینچ است. قابلیت‌های مانند عملکرد هوشمندانه در هنگام قطع ناگهانی برق و گاز، ساخت طبق سفارش‌های مشتری و… از ویژگی‌های بارز این مشعل است. همچنین این مشعل گازی در تنورهای رستورانی، تنورهای بربری و نان سنگک، گرمایش موقت ساختمان‌های تازه‌ساخت، کوره‌های آجرپزی و… کاربرد دارد.

مشعل گازی اتال مدل گازسوز خطی

طول‌ کل ‌مشعل ۹۴ سانتی‌متر، طول لوله مشعل ۷۰ سانتی‌متر، طول قسمت شعله ۵۵ سانتی‌متر است. مشعل گازی سوز خطی دارای ترنس جرقه‌زدن، شیر برق گازی، پرسر و رله کنترل در محل اتوماتیک است. از کاربرد این مشعل می‌توان در تنورهای نانوایی گردان، تنورهای رستورانی، باربیکیو، فر پیتزا و…اشاره کنیم.

مشعل گازی اتال در مدل DG2

مشعل گازی DG2 در کوره‌های هوا گرم،دیگ، دستگاه خشک‌کن میوه، ذوب فلزات، مرغداری، موتورخانه، استخر کاربرد دارد. داشتن نشان استاندار ملی ایران و نصب قطعات برقی در پشت مشعل دور از حرارت از امتیازهای ویژه‌ای است که مشعل گازی DG2 را از سایر مشعل‌ها متفاوت می‌سازد.

مشعل گازی اتال مدل RGT15

 این مشعل در ساختمان‌های مسکونی، اداری، واحدهای کوچولو و بزرگ صنعتی، در پخت شیرینی پذیری و… کاربرد دارد. مشعل گازی اُتال در مدل RGT15 با ایمنی کامل و عملکرد مطمئن بدون هیچ آلودگی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

مدیرت سوخت و انرژی، مجهز به سیستم اتوماتیک، کنترل دقیق شعله، دارای ضمانت و… از ویژگی‌های بارز این مشعل گازی است.

مشعل گازی اتال مدل M90

مشخصات فنی مهم این مشعل، رله کنترل ۷۹۰ وتوان الکتروموتور ۱۲۵ وات است. مجهز به سیستم اتوماتیک جرقه‌زدن، استفاده از بهترین قطعات در ساخت، داشتن سیستم کنترل فشار گاز و فشار هوا و… از امتیازات این مشعل گازی است. همچنین مدل M90 در دستگاه‌های پخت نانوایی، شیرینی پذیری، واحدهای بزرگ صنعتی و… کاربرد بسزایی دارد.

 

 

 

سخن پایانی

افتتاح مشعل گازی اُتال یکی از مهم‌ترین گام‌های توسعه صنعت گاز در منطقه است. این پروژه بزرگ نشان‌دهنده توانمندی‌های بالقوه صنعت گاز در آسیا و تلاش برای افزایش تولید و صادرات گاز به بازارهای جهانی است.

با راه‌اندازی مشعل گازی اُتال بخش صنعتی و انرژی در منطقه بهبود یافت است و به‌عنوان نمونه‌ای از پروژه‌های بزرگ و موفق صنعتی در منطقه شناخته می‌شود.

دیدگاه ها غیر فعالند