اجزا و قطعات مشعل گازی 1تا3 و 3تا5

اجزا و قطعات مشعل گازوئیلی 1تا3 و 3تا5 

اجزا و قطعات مشعل دوگانه سوز 1تا3

فروش قطعات مشعل گازی و گازوئیلی و قطعات مشعل دوگانه سوز

فروش مشعل گازی و گازوئیلی مستقیم از کارخانه و بدون واسطه

ارسال قطعات مشعل ، مشعل گازی و گازوئیلی به سراسر کشور

با یک تماس می توانید مشعل گازی و گازوئیلی و همچنین اجزای اصلی مشعل گازی و گازوئیلی را سفارش بدهید و سفارشتان را از طریق باربری و پست تحویل بگیرید.

لطفا برای ارتباط با ما ، کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت قطعات مشعل گازی و گازوئیلی و خرید قطعات مشعل با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید:

واحد فروش : 09149144970  –  09120332320  –  04143447104   –  04143447103

 

 

قطعات جانبی مشعل شامل موارد ذیل می باشد:

شیر برقی گاز ، الکتروموتور مشعل یا دینام مشعل ، رله مشعل گازی ، رله مشعل گازوئیلی ، رله مشعل دوگانه سوز ، پایه رله مشعل ، ترانس تک وایر جرقه زن ، ترانس دو وایر جرقه زن ، پرشر سوئیچ گاز ، پرشر سوئیچ هوا ، فن مشعل یا پروانه هوا ، پمپ گازوئیلی ، فیلتر گازی ، فیلتر گازوئیلی ، شعله پخش کن ، شعله پوش ، نازل مشعل گازوئیلی ، الکترود جرقه زن ، وایر مشعل گازی ، چشمی مشعل ، یون مشعل گازی و … 

شیر برقی گاز

از اجزای مشعل می توان به شیر برقی گاز اشاره کرد شیر برقی از جنس آلومینیوم ساخته می شود و دارای سیم پیچ است و با ایجاد جریان برق ، یک میدان مغناطیسی در سیم پیچ بوجود می آید و هسته آهنی به دیسک جذب می شود و آن را به سمت بالا می کشاند و مسیر عبور گاز باز می شود و هر زمان که جریان برق قطع گردد جریان مغناطیسی ایجاد شده از بین می رود و دیسک دوباره به سمت پایین بر میگردد و مسیر ورود گاز بسته می شود.

نحوه عملکرد شیر برقی بدین صورت می باشد که با ایجاد جریان برق در آن ، برای ممانعت از انفجار ، به حالت یکمرتبه مسیر گاز را باز نمیکند و باز شدن مسیر ورودی گاز بصورت تدریجی می باشد و شعله مشعل بصورت تدریجی و آرام  افزایش پیدا می کند ولی قطع شدن آن لحظه ای صورت می پذیرد.

الکتروموتور مشعل (دینام مشعل)

از قطعات جانبی مشعل می توان به الکتروموتور مشعل یا دینام مشعل اشاره کرد که نقش بسیار مهمی در سیستم مشعل ایفا کرده و به عنوان نیروی محرکه سیستم ، وظیفه چرخش و به حرکت درآوردن پروانه یا همان فن ، مقدار هوای مورد نیاز جهت تشکیل شعله را در مشعل تامین می نماید.

از نقش دیگر الکتروموتور ممشعل می توان به ایجاد چرخش پمپ گازوئیلی در مشعل گازوئیلی اشاره کرد.

رله گازی و رله گازوئیلی (رله کنترل)

از قطعات و اجزای دیگر مشعل می توان به رله کنترل مشعل اشاره کرد که وظیفه دستور دادن و کنترل فرمان های ورودی و خروجی به مشعل را برعهده دارد.

و نیز رله کنترل مشعل ،خطاها و ایرادهای بوجود آمده در مشعل را شناسایی می کند که می توان با کمک رله ایرادها را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

همه دستورها و فرمان های دستی و اتوماتیک و نیمه اتوماتیک اول به رله کنترل اعمال می شود و سپس از طریق رله به سایر بخش های مشعل اعمال می گردد.

کنترل تمام قطعات مشعل توسط رله گازی و گازوئیلی می باشد و این قطعه صحت و سلامتی عملکرد مشعل را برعهده دارد.

رله مشعل یک قطعه الکتریکی می باشد و در کنار کنترل مشعل ، نقش روشن و خاموش کردن مشعل را برعهده دارد.

نحوه عملکرد رله مشعل به این صورت می باشد که در زمان راه اندازی مشعل ، ابتدا ترانس جرقه زن و الکتروموتور شروع به کار میکنند و بعد از 30 ثانیه ، رله برق را به شیر برقی می رساند و باعث عبور گاز یا گازوئیل شده و سپس شعله تشکیل می گردد.

ترانس جرقه زن تک وایر و دو وایر

از قطعات و لوازم جانبی مشعل می توان به ترانس جرقه زن اشاره کرد که به دو صورت تک وایر و دو وایر در مشعل ها مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می گردد شعله با ایمنی کامل در مشعل ایجاد شود .

نحوه کارکرد ترانس جرقه زن به این صورت می باشد که در زمان استارت مشعل ، دمای سوخت و هوا را بالا می برد و به نقطه اشتعال می رساند و شعله ایجاد می گردد.

می توان به این صورت نیز گفت که ترانس جرقه زن در نقطه به هم رسیدن سوخت و هوا یا ایجاد ولتاز بالا ، جرقه قدرتمندتری ایجاد می کند و باعث مخلوط هوا و سوخت می گردد.

پرشر سوئیچ گاز

پرشر گاز از قطعات جانبی دیگر مشعل گازی می باشد و برای کنترل سوخت ورودی (گاز) به مشعل مورد استفاده قرار می گیرد و نقش مههی در تنظیم و کنترل نسبت سوخت دارد.

در زمان هایی که فشار گاز پایین می باشد احتمال تشکیل شعله کم می باشد به این خاطر برای جلوگیری از انتشار گاز و ایجاد خطر ، با اعلام پایین بودن فشار گاز به رله مشعل و در ادامه فرمان رله به شیر برقی گاز ، شیر برقی گاز را می بندد.

پرشر سوئیچ هوا

پرشر هوا نیز از قطعات جانبی مشعل می باشد و مثل پرشر گاز یک سوئیچ ایمنی برای مشعل می باشد و در مواقعی که فن یا پروانه مشعل بدرستی کار نکند و هوای مورد نیاز برای تشکیل شعله تامین نگردد این خطا را به رله رسانده و با فرمان رله ، شیر برقی گاز را می بندد.

فن مشعل یا پروانه هوا

از قطعات دیگر مشعل ، فن یا پروانه هوا می باشد که بر روی محور الکتروموتور نصب می گردد و با استارت مشعل ، توسط الکتورموتور یا دینام مشعل ، پروانه شروع به چرخش می کند و هوا را با سرعت و فشار بالا انتقال می دهد.

پمپ گازوئیلی

پمپ گازوئیلی از قطعات جانبی مشعل گازوئیلی می باشد و دارای دو خروجی می باشد که یک خروجی به طرف نازل و خروجی دیگر به طرف مخزن می باشد که با آن گازوئیل اضافی از پمپ به مخزن برمیگردد.

فیلتر گازی و فیلتر گازوئیلی

از لوزام جانبی مشعل به فیلتر گازی و گازوئیلی اشاره می کنیم که استفاده آن در مشعل بسیار اهمیت دارد زیر از نفوذ ذرات ریز داخل سوخت و ذرات ریز خارجی به داخل مشعل جلوگیری می نماید.

شعله پخش کن

شعله پخش کن از قطعات جانبی دیگر مشعل می باشد که در جلوی مشعل نصب می گردد و تشکیل شده از یک صفحه فلزی مشبک .

وجود شعله پخش کن در مشعل باعث فرم دادن به حرکت هوا و سوخت می گردد و در نهایت نوع شعله بوجود آمده را در محفظه احتراق تنظیم می نماید.

شعله پوش

شعله پوش از قطعات جانبی مشعل است که قطعه فلزی می باشد و در الکترودهای جرقه و نازل جرقه قرار می گیرد و باعث می شود سوخت و هوا در مسیر داخل محفظه احتراق بهتر هدایت شود.

و …

Sale of gas and diesel burners rxuhj laug with burner side parts laug ‘hcd

دیدگاه ها غیر فعالند